Třídění podle

Dostupnost
Více Méně
Kategorie
Více Méně
Cena
29 29999
Určeno pro
Více Méně
Věk
Více Méně
Značka
Více Méně
Charakteristika hračky
Více Méně
Materiál
Více Méně
Barva
Více Méně
Rozvoj smyslů
Senzorická integrace dětí – rozvoj smyslů
Správný vývoj dítěte je velmi důležitý. Rovněž jesle nebo školka se snaží v rámci svých možností, aby dítě bylo zdravé a šťastné. Proto se hodně času věnuje zábavě a rozvojovým hrám. Nejčastěji je třeba zaměřit se na rozvoj řeči, ale také jemné a hrubé motoriky. Právě v této oblasti jsou výsledky hodně viditelné, proto je kladen důraz na utváření těchto základních dovedností. Mezitím se často zapomíná, že stejný důraz jako na utváření těchto základních dovedností, je třeba věnovat vývoji smyslů dítěte - dotyku, zraku, sluchu, chutí, vůni. Senzorická integrace pro nezasvěcené může znít poněkud abstraktně, jednoduše řečeno, jedná se o aktivizaci smyslů formou hry.
K rozvoji smyslů dochází již v maminčině bříšku. Hodně slýcháme, že na dítě je třeba mluvit již v této fázi. Hodně maminek se tomu skutečně během těhotenství věnuje, ale po narození se na to již zapomíná. Senzorická a senzomotorická integrace mají zásadní vliv na správný vývoj dítěte. Obě jsou založeny na poskytování externích hmatových a vizuálních podnětů, které stimulují jak dětské smysly, tak i malou a hrubou motoriku. Urychlují tím dosažení psychomotorické zralosti dítěte.
Senzorická integrace je čím dál populárnější, nabízí ji stále více středisek. Rodiče se často rozhodnou pro toto řešení, protože nemají jistotu nebo znalosti, jak správně rozvíjet smyslovou integraci dítěte. Pokud se rozhodnete rozšířit nabídku o smyslovou integraci můžete použít osvědčené domácí přípravky (různé oleje, koření, různé povrchy materiálů), nebo si vybrat produkty z široké nabídky obchodu Insgraf, kde najdete doplňky vhodné k procvičování smyslů.

Existuje 280 produktů.

Zobrazení 1-12 z 280 položek