undo Návrat o úroveň výše

Třídění podle

Dostupnost
Více Méně
Cena
35 85999
Určeno pro
Více Méně
Věk
Více Méně
Značka
Více Méně
Charakteristika hračky
Více Méně
Materiál
Více Méně
Barva
Více Méně
Terapie dětí s autismem a Aspergerovým syndromem
Autistické dítě ve škole – didaktické pomůcky
Metody práce s dětmi s Aspergerovým syndromem jsou stanoveny individuálně. Nejběžnějším důvodem této diagnózy jsou poruchy v oblasti mezilidských vztahů. V našem obchodě naleznete řadu pomůcek pro práci s emocemi. Pomůcky jsou zaměřené na pochopení emocí a pomáhají v jejich vyjádření. Učí dítě, jak reagovat na konkrétní situace a jak zprostředkovat své potřeby a pocity. Výukové postupy pro děti s PAS, pokud jsou prováděné systematicky, formují správné chování, které si děti uchovají po celý život.
Terapie dětí s autismem je velmi obtížná. Plně to chápeme. Komplexní vývojové poruchy ovlivňují nejen fungování dítěte, ale také život celé rodiny. Naprostá většina dětí má problémy v sociálních vztazích, ve vnímání podnětů, v řečové oblasti. Seznam komplikací je velmi dlouhý, ale někdy je lze vyrovnat až na nulu. K tomuto účelu jsou určeny naše speciální pomůcky. Práce s logopedem nebo psychologem přinese očekávané výsledky pouze tehdy, kdy požívané materiály budou přehledné, barevné a zajímavé. A přesně takové najdete v našem obchodě. Důležitá je také podpora dítěte metodou SNOEZELEN, tedy smyslové integrace. Každá nová hračka nebo předmět bude mít pozitivní vliv na odstranění nesprávného vnímání podnětů zvenčí.
Zařazení dítěte s PAS do hlavního vzdělávacího proudu není jednoduché. Dítě se musí vypořádat se základními dovednostmi a zároveň adekvátně reagovat na své vrstevníky a všude přítomný hluk. Terapie SI pomocí našich pomůcek určitě pomůže nést tuto zátěž. Někdy je však čas a frekvence léčby příliš nízká. Důležitou úlohu proto hrají rodiče, kteří se zajímají, jak pracovat s dítětem s autismem doma. Jsme přesvědčeni, že také oni mohou používat naše vzdělávací materiály a podporovat rozvoj svého dítěte bez speciálního školení.

Existuje 55 produktů.

Zobrazení 1-12 z 55 položek